Trekking

Pansiyonumuz Bafa Gölü Tabiat parkı ve Latmos Herakleia antik şehri sınırları içersindedir. Hotelimizden başlayarak Latmos (Beşparmak) Dağındaki Neolotik ve Prehistorik dönemlerden, Karia, Ionia, Roma ve Bizans dönemi tarihi eserlerine günübirlik Trekking turları yapabilirsiniz. Bölgemizde 7 ayri trekking rotasi bulunmaktadır. Her bir rota günübirlik yürüyüş süresi olarak minimum 3 ile 8 saat arasındadır.

AŞAĞIDA YÜRÜYÜŞ PARKURLARI HAKKINDA KISA BİLGİLER BULUNMAKTADIR;

KARYA YOLU; Karya yolu turu Labranda dan başlayıp Bafa Gölü Kapıkırı köyünde biter. 6 günlük bir rotadır. Gunde 16 km. yüruyüş yapılır. Geceleme Köy evlerindedir. Karya yolu Güzergahı boyunca Labranda antik kenti, Karya taş döşeme yolları, neolitik freskler, Osmanlı dönemi köy evleri, manastırlar bulunmaktatır. Minimum 6 maxsimum 16 kisilik gruplar icin ideal bir tur programıdır. Karya yolu Yürüyüş turları için en ideal aylar; Ekim, Kasım, Aralık, Mart, Nisan Mayıs aylarıdır. Bilgi için BİZİ ARAYINIZ.

YEDİ KARDEŞLER MANASTIRI GÜZERGAHI ;
gidiş - dönüş 12 kilometre ve 5 saatlik bir yürüyüş mesafesindedir. Sırasıyla 8-10 bin yıl öncesinin neolitik dönemine ait kaya resimleri, 7.yy'da inşa edilen yedi kardeşler manastırı ve İsa freskleri görülmektedir. Rakım: 240 m.

KRAL YOLU VE STYLOS MANASTIRI GÜZERGAHI ;
Gidiş - Dönüş 22 kilometre, yaklaşık 9 satlik bir yürüyüş mesafesindedir. Perslerin inşaa ettikleri bir kral yolu takip edilir ve Genç Aziz Paulos un yaşadığı ünlü Stylos Manastıri ve buradaki isa dönemi fresklerini gezebilirsiniz. Rakım: 640 m.

ŞEHİR SURLARI GÜZERGAHI ;
Yaklaşık 3,5 saatlik bir yürüyüş mesafesindedir.Sırasıyla Kral yolu, 6500 metre uzunluğundaki şehir surları, muhteşem gözetleme kuleleri ile Bafa Gölü nün eşsiz manzarasını seyredebilirsiniz.Kapıkırı Köyündaki Herakleia Antik kenti kalıntılarını(Athena Tapınağı,Agora,Endymion Tapınağı,vs.) gezebilirsiniz.

KARAHAYIT BALIKTAŞ MAĞARASI GÜZERGAHI;
Karahayıt köyüne araçla gidip buradaki prehistorik döneme ait 8000-10000 yillık sarı ve kırmızı renklerin kullanıldığı freskleri ziyaret edebilirsiniz.

İSA MAĞARALARI GÜZERGAHI;
Latmos Dağı nın dev metemorfik kayaları arasında Latmos Herakleia nın ilk yerleşim yerlerini, Kayalar içersine betimlenmiş gizemli İsa Mağaraları, Freskler, oda mezarları görebirisiniz.

GÖKKAYA VE KİLİSELİK GÜZERGAHI;
Bafa Gölünün muhteşem manzarası eşliğinde 6,5 saatlik yürüyüşle İsa dönemi Freskleri,yine isa dönemine ait Manastır ve Bafa gölü kıyısındaki İkizce adalarına gelip burada göle girip serinledikten sonra günü sonlandırabilirsiniz

İONYA MERMER OCAKLARI GÜZERGAHI;
Bafa gölünün güneyinden İyonya yerleşkesine 4 saatlik kolay bir yürüyüş yapabilirsiniz.Burada,Didyma daki Apollo tapınağının yapımında kullanılan dev mermer sütunların çıkarıldığı mermer ocaklarını keşfedip,güzergahta yer alan İyon yerleşkesini,manastırları göreceksiniz.Bu bölge ayni zamanda büyük bir botanik ve kuş gözleme bölgesidir.


Dağ gezileri için geldiğimiz Bafa Gölü’nde bu huzur veren yeri bulduğumuz için çok şanslıydık. İşletmecilerin yakınlığından ve dostluklarından söylenemeyecek kadar memnunduk. (Umarız hep böyle kalır) Bundan böyle geziler için geleceğimiz tek adresin ‘’SELENES‘’ olacağından eminiz. Her şey için teşekkür ederiz.

Mümtaz YILMAZ, Bodrum - Türkiye

Bafa Gölü’nün ve çevresinin gerçekten çok güzel bir doğası var. Selenes ise bu yerde bize harika yemekleri ve gülen yüzleriyle kendimizi evimizde hissettirdi. Herkese teşekkür ederiz.

Hakan CAMBAZ, İstanbul - Türkiye

Bu çok keyifli ve heyecanlı hafta için; zevkli yürüyüş, neşeli tekne gezisi, misafirperverliğiniz, çok lezzetli yemekleriniz ve en önemlisi değerlei dostluğunuz için nice teşekkürler.

Ayşen DEDA, Ankara - Türkiye

Büyüleyici doğaya sahip bu güzel bölgede bir turizm elçisi iki kardeşin bütün sevecenliği, güleryüzlülüğü ,titizliği ve pozitifliği ile bütünleşen temiz, lezzetli yemekleri ve tertemiz odası ile iki gün boyunca hem ruhumuzu hem kendimizi dinlendirdik. Çok teşekkür ederiz. Yine görüşeceğiz.

Gülsüm CEVAL, İzmir - Türkiye