LATMOS HERAKLEİA'DA PREHİSTORİK KAYA RESİMLERİ

Son zamanlarda, M.Ö.6./5. binyılda yapılan ve şu anda 170 tanesi tespit edilen prehistorik çağ resimleri, Latmos’un tarihine yeni bir yön vermiştir. Sırasiyle; Latmos’ta Hitit, Karia, Helenistik, Latmos Herakleia’sı, Bizans dönemi ve 13. yüzyıl sonlarinda Osmanlı topraklarına katılmıştır. Sayısız mağarada İ.S. 7. yüzyılda Sinai'den ve Güney Arabistan'dan kovulan birçok keşiş ve münzevi buraya sığınmıştır. Latmos keşişleri içinde en etkileyici olanı, İ.S. 10. yüzyılda yaşamış ve ünü ülke sınırları dışına taşmış kutsal genç Aziz Paulos idi.


Dağ gezileri için geldiğimiz Bafa Gölü’nde bu huzur veren yeri bulduğumuz için çok şanslıydık. İşletmecilerin yakınlığından ve dostluklarından söylenemeyecek kadar memnunduk. (Umarız hep böyle kalır) Bundan böyle geziler için geleceğimiz tek adresin ‘’SELENES‘’ olacağından eminiz. Her şey için teşekkür ederiz.

Mümtaz YILMAZ, Bodrum - Türkiye

Bafa Gölü’nün ve çevresinin gerçekten çok güzel bir doğası var. Selenes ise bu yerde bize harika yemekleri ve gülen yüzleriyle kendimizi evimizde hissettirdi. Herkese teşekkür ederiz.

Hakan CAMBAZ, İstanbul - Türkiye

Bu çok keyifli ve heyecanlı hafta için; zevkli yürüyüş, neşeli tekne gezisi, misafirperverliğiniz, çok lezzetli yemekleriniz ve en önemlisi değerlei dostluğunuz için nice teşekkürler.

Ayşen DEDA, Ankara - Türkiye

Büyüleyici doğaya sahip bu güzel bölgede bir turizm elçisi iki kardeşin bütün sevecenliği, güleryüzlülüğü ,titizliği ve pozitifliği ile bütünleşen temiz, lezzetli yemekleri ve tertemiz odası ile iki gün boyunca hem ruhumuzu hem kendimizi dinlendirdik. Çok teşekkür ederiz. Yine görüşeceğiz.

Gülsüm CEVAL, İzmir - Türkiye