Aktiviteler

Pansiyonumuz Bafa Gölü Tabiat parkı sınırları içersinde ve Latmos Herakleia antik şehri sınırları içersindedir. Hotelimizden başlayarak Latmos Dağındaki Neolotik ve Prehistorik dönemlerden, Karia, Ionia, Roma ve Bizans dönemi tarihi eserlerine günübirlik Trekking turları yapabilirsiniz. Bölgemizde 7 ayri trekking rotasi bulunmaktadır. Her bir rota günübirlik yürüyüş süresi olarak minimum 3 ile 8 saat arasındadır.

​Latmos Dağı aynı zamanda dev bir JEO PARK alanıdır. Bu doğada trekking yaparken,eşi benzeri olmayan bir doğa,Endemik bitki türlerinin barındığı Dev Botanik alanları,Değişik türde yüzlerce Kuş, Neolitik, prehistorik, Karya, Hellenistik, Roma, İonia, Bizans dönemlerine ait Muhteşem bir tarih, Ayni zamanda eski Latmos Körfezi şimdiki Bafa Gölünün eşsiz manzarası, huzur verici tertemiz bir havada alternatif bir tatil geçirebilirsiniz.

GRUPLAR, Trekking vb. tur programları için bilgi ve fiyat isteyebilirler.

LATMOS'TA KÜLTÜR

TREKKİNG

KUŞ GÖZLEMCİLİĞİ
BOTANİK
TEKNE TURU
KAYA TIRMANIŞI
EŞEK SAFARİ
DİĞER AKTİVİTELER


Dağ gezileri için geldiğimiz Bafa Gölü’nde bu huzur veren yeri bulduğumuz için çok şanslıydık. İşletmecilerin yakınlığından ve dostluklarından söylenemeyecek kadar memnunduk. (Umarız hep böyle kalır) Bundan böyle geziler için geleceğimiz tek adresin ‘’SELENES‘’ olacağından eminiz. Her şey için teşekkür ederiz.

Mümtaz YILMAZ, Bodrum - Türkiye

Bafa Gölü’nün ve çevresinin gerçekten çok güzel bir doğası var. Selenes ise bu yerde bize harika yemekleri ve gülen yüzleriyle kendimizi evimizde hissettirdi. Herkese teşekkür ederiz.

Hakan CAMBAZ, İstanbul - Türkiye

Bu çok keyifli ve heyecanlı hafta için; zevkli yürüyüş, neşeli tekne gezisi, misafirperverliğiniz, çok lezzetli yemekleriniz ve en önemlisi değerlei dostluğunuz için nice teşekkürler.

Ayşen DEDA, Ankara - Türkiye

Büyüleyici doğaya sahip bu güzel bölgede bir turizm elçisi iki kardeşin bütün sevecenliği, güleryüzlülüğü ,titizliği ve pozitifliği ile bütünleşen temiz, lezzetli yemekleri ve tertemiz odası ile iki gün boyunca hem ruhumuzu hem kendimizi dinlendirdik. Çok teşekkür ederiz. Yine görüşeceğiz.

Gülsüm CEVAL, İzmir - Türkiye